Film Hořící keř ke stažení zdarma

Po úspěšném seriálu Terapie, který prospěl i u příznivců a kritiků, tak HBO Česká republika pokračuje ve tvorbě dalších hraných děl. Režisérkou tohoto filmu není nikdo jiný, než Agnieszka Hollandová. Toto životopisné drama je inspirováno skutečnými událostmi a reálnými postavami.

Hlavní postavou je Jan Palach, který žije v době, kdy začíná být normalizace ČSSR v posprnovém období. Celý děj začíná v lednu 1969, kdy se Jan Palach upálil a také líčením v tehdejší rozjitřené atmosféře tehdejší společnosti. Veškeré události se ještě zdramatizují po nařčení od poslance Viléma Nového, který celé Palachovo upálení zlehčoval na mítinku, který proběhl v České Lípě. Pronesl zde lživé prohlášení o studeném ohni.

Další postavou je zde skutečná postava, advokátka Dagmar Burešová, která na Viléma podala žalobu, jménem celé Palachovy rodiny, jako ochranu jeho osobnosti. Tuto neúnavnou právničku, která sháněla důkazy, kde jen se dalo, ztvárnila Tatiana Pauhofová.

JUDr. Dagmar Burešová obhajovala veškeré disidenty v době normalizace a dokonce se po listopadu roku 1989 stala ministryní spravedlnosti. Mezi lety 1990 a 1992 působila jako předsedkyně České národní rady.

Obrázek z filmu:

Hořící keř2