Film Neruda ke stažení zdarma

Jste fanoušky životopisných dramatů? Pokud ano, tak byste si tento film s názvem Neruda, neměly nechat ujít. V kinech jej budete moci poprvé vidět na začátku letošního září, přesněji 7. 9. 2017. Režisérem je Pablo Larraín a scénáristou pak Guillermo Galderón. Film nám představí chytlavý a zajímavý děj spolu se známými herci, jako jsou například Gael García Bernal nebo Alfredo Castro a další. 

Příběh začíná v roce 1948, což je doba Studené války, který se postupně přibližuje i k chillským hranicím. Je zde senátor Pablo Neruda, který vyřkne výrok, ve kterém obviňuje vládu ze zrady Komunistické strany. Tohle vše je vyřčeno během probíhajícího kongresu.

V této době je prezidentem muž jmenující se Gonzalez Videla. Ten jej za tento výrok zbavuje funkce a také ho nechává zatknout policejním prefektem Oscarem Peluchonneauem. Neruda však spolu se svou ženou Deliou del Carril se snaží ze země utéct, jenže to se jim však nedaří a tak se musejí více než rok skrývat. Neruda je inspirován těmito těžkými okamžiky k sepsání epických básní, díky kterým o něm sílí legenda i v Evropě. Jak vše nakonec dopadne a stane se Neruda nakonec symbolem svobody?