Film Boží mlýny ke stažení zdarma

V době vzniku železné opony (1945 – 1955) se šumavská krajina proměnila na místo plné nášlapných min, vojáku vycvičených ke chladnokrevnému zabíjení a psů zvyklých trhat maso. Monstrózní stěnu, která obehnala naši zem, mohlo spatřit jen pár vybraných „narušitelů“ neboli českých utečenců a členů Pohraniční stráže, kteří zasahovali kruté rány do životů našich občanů.

Hrůzné činy, které se na Šumavě v 50. a 60. letech odehrávaly daly za vznik tragickým scénářů inspirovaným životem a které se staly inspirací pro vznik snímku Boží mlýny. Jeho cílem je, aby tuto absurdní dobu reálně vyobrazil prostřednictvím 3D animace rekonstruující zapomenutou tvář Šumavy – především vesnice srovnané se zemí a aby odhalil doposud neznámá fakta. K tomu mu dopomohly především vyprávění starousedlíků a výpovědi pamětníků i odsunutých českých Němců.

Dokumentární film Boží mlýny je poslední využitou možností, jak objektivně zachytit atmosféru tehdejšího česko-německého prostoru skrze poslední žijící generace svědků této kruté doby.