Film Americký gangster ke stažení zdarma

Ve filmu uvidíte hned čtyři velmi populární americké filmové ikony, kterými jsou Russel Crowe, Denzel Washington, Steve Zailliane a Ridley Scott. Hlavním námětem filmu je vzestup a pád jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a také o obyčejném policistovy, který ho na kolena dostal.

Amerika je přikryta těžkou dekou války ve Vietnamu a vojáci se vraceli z bojišť v černých pytlích. V této době se rozjížděl byznys z narkotiky, kterých se okamžitě chytli mafiánské klany, které pro svůj klid neváhaly a masivně podplácely a korumpovaly policejní sbory. V tomto prostředí se rychle zrodí hvězda podsvětí, která se jmenuje Frank Lucas (Denzel Washington), který díky své vynalézavosti a odvaze rychle zaplavuje New York levnou a nejlepší drogou. Díky tomu se velmi rychle dostává do čela mafiánských struktur a řídí tak pomocí finančních darů nečinnost policistů.

Jenže je tu jeden detektiv, který se jmenuje Richie Roberts (Russell Crowe), který se podplatit nenechá a jde mu rychle po krku. Dostává za úkol sestavit tým proti korupci a změnit pořádky u policie. Čas se krátí a smyčka se utahuje. Netrvá dlouho a oba se postaví tváří v tvář.

Z této bitvy může být pouze jeden vítěz. Nebo je tomu jinak?