Film Normální autistický film ke stažení zdarma

Další český film přijde do kin v první polovině letošního listopadu, přesněji pak 10. 11. 2016 a budete se mít jistě na co těšit. Film bychom tentokrát zařadili do dokumentárního žánru a jeho režisérem, scénáristou i kameramanem je Miroslav Janek.

Máme zde pět dětí. Prvním z nich je Lukáš, který je upřímný a inteligentní chlapec, který miluje filmy. Díky této lásce píše i scénáře. Druhým je Denis, který je zase hudebním virtuosem, který dokáže zahrát i ty nejsložitější skladby vážné hudby. Mimo to miluje i čtení a nejvíce zbožňuje Malého prince.

Třetím dítětem je Majda, která se oddala rapu a ve svých textech nám ukazuje svět takový, jaký je a bez jakýchkoliv výmluv. Další je Marjamka, která je skvělou vypravěčkou dlouhých příběhů, které umí vyprávět i v anglickém jazyce. Má malého bráchu Ahmeda, který je milý a přátelský chlapec. Těchto pět dětí si vysloužilo nálepku „autiska“. Režisér nás nabádá k tomu, abychom autismus nebrali jako lékařskou diagnózu, ale spíše jako určitý druh myšlení, který sice není někdy jednoduchý, ale o to více zajímavý.