Film Než si pro nás přijde ke stažení zdarma

Hlavním námětem je to, že dvou starým mužům nezbývá více, jak rok života a mají před sebou ještě mnoho nesplněných přání. Těmito muži jsou milionář Edward (Jack Nicholson) a automechanik Carter (Morgan Freeman), kteří vyráží do světa, jenže zjišťují, že jen skvělé zážitky jim nezpraví čekání na smrt.

Tito dva muži se setkávají v nemocnici, kde jsou oba zaskočení diagnózou zákeřné nemoci. Edward je arogantním milionářem, který se celý svůj život věnoval budování svého podnikatelského impéria, strašně moc miluje peníze a terorizuje lidi kolem sebe. V životě mu nevyšlo ani jedno manželství a také se svou dcerou se rozešel ve špatném. Druhým je automechanik Carter, který má naopak milovanou ženu a rodinu, jenže jí musel obětovat svou touhu po vzdělání.

Každý z nich je zcela jiný, ale v nemocničním pokoji se spřátelí a po tom co se dozvídají, že jim zbývá asi rok života, tak vytáhnou seznam nesplněných přání a vyrazí s nimi do světa. Tato cesta bude plná zážitků a dobrodružství, které zažijí společně. Pokusi se také napravit chyby, které v životě udělali.