Film Moneyball ke stažení zdarma

Jedná se o snímek, který je natočen podle skutečné události příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt), který je bývalým nadějným hráčem baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru a se svou soutěživou povahou se zaměřuje na administrativní stránku tohoto sportu.

Je rok 2002 a začátek sezóny a Billy se ocitá v zapeklité situaci, protože jeho tým Oakland Athletics je špatně financovaný a přichází o své nejlepší hráče, kteří se vlastně nechali zlákat velkými týmy. Billy je nucený znovu dát tým do pořádku a zahájit novou sezónu s pouhou třetinou rozpočtu, což nebude vůbec lehké.

Najímá Petera Branda (Jonah Hill), což je inteligentní ekonom, který vystudoval univerzitu v Yale a společně se staví na cestu selského rozumu a odhodlání. Přehodnocují počítačovou analýzu, kterou baseballová administrativa dlouhodobě ignoruje.

Nakonec dělají nevídané závěry a najímají hráče, které nejsou skoro známé v baseballovém světě a také ty, kteří jsou nedocenění. Nakonec má tento tah skvělý účinek a mění celkový styl hry a definitivně otevírá Billymu oči a posouvá ho na zcela jinou úroveň.