Film Jak vycvičit draka ke stažení zdarma

Trojhlavý drak a Viking, tohle jsou dvě hlavní postavy, které budou dominovat v celém filmu. Film vytvořilo studio DreamWorks. Příběh je zasazen do prostředí drsného a studeného Severu, který obývají drsní Vikingové a také draci.

Hlavní postavou je Vikingský teenager Škyťák, který těžko zapadá mezi ostatní obyvatele z ostrova Blpu, protože jako jeden z mála nemá svaly a používá místo nich spíše hlavu. Možná by to nebylo tak divné, jenže on je synem náčelníka vesnice, kterým je Kliďas Velikán.

Taťka má svého syna rád, jenže se bojí toho, že nebude moct být uveden mezi dospělé Vikingy, kde bude muset provést těžkou zkoušku – zabít draka v souboji. Taky proto, že jsou draci na Blpu permanentním problémem. Draci totiž často útočí na vesnice, kradou zvířata a obživu. Škyťák by nějakého toho draka velmi rád zabil, jenže příroda ho na to moc nevybavil a nepomáhají ani lekce v Drakoškole, kterou vede kovář Tlamoun.

Díky jeho chytrosti zkonstruuje samostříl, kterým zaútočí na jednoho z nejobávanějších draků, kterým je nepolapitelná Noční fúrie. A stačí pouze jediný výstřel, který změní celé soužití draků a Vikingů na ostrově Blpu. Ale, když se chystá draka dorazit, tak se něco změní a vzplane jiskra přátelství a bude se snažit přesvědčit Vikingy, že skutečný nepřítel číhá jinde.