Film Dědictví aneb Kurva se neříká ke stažení zdarma

Celý film začíná úmrtím Vlastičky. Má velkolepý pohřeb. Vesnický kostel, kočár tažený koňmi a spoustu obyvatel Olšan. Multimilionář Bohumil Stejskal (Bolek Polívka) již trochu zestárl a přibyl mu majetek, hodně starostí, děti a kilogramy.

Dále ztratil svou životní lásku a hraje mu hudba, kterou zpívá místní sbor Křepelky, protože jeho žena byla jejich členkou a Bohuš sponzorem. Všichni jsou smutní a před hřbitovem zastavuje mercedes, ze kterého vystupuje Irenka, ale dovnitř se neodváží. Před koncem obřadu odjíždí.

V Bohušově sídle všichni hodují na smuteční hostině a jsou zde všichni původní herci. Bohuš miluje svou dceru (Anna Polívková) a také visí na šestiletém vnukovi, kterého učí jezdit na koni. Bohuš má také vlastní chov koní a považuje se za odborníka přes koně. Další změna je ta, že už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze, které má. Je opravdu smutný, ale jeho vyjádření smutku je opravdu výstřední.

Jelikož je opět smutný, tak se musí vrátit ke kořenům, tedy k alkoholu. Po sedmi letech se opět napije a bude to jízda. Zamiluje se do herečky, málem se stane majitelem zámku a málem přijde o vnuka. Dále málem uvěří tomu, že Vlastička stále žije a přijde o pár miliónů ze svého majetku. Je toho spoustu, co se stane, ale nakonec díky dceři a Arnoštovy (Arnošt Goldflam) dobrovolně nachází klid v protialkoholní léčebně s doktorem Strážným (Jiří Pěcha).