Před svatbou – Taková normální rodinka

Maminka (Dana Medřická) neustále běhá, shání, zařizuje a vyvařuje. Nevěstu Káču (Daniela Kolářová) zajímá jen co si obleče. Na návštěvu přijde Zdeněk (Jaromír Hanzlík). Celá rodina se přesune do kuchyně a mladé nechávají v hale. Všichni se zde presují, protože se nehodí, aby snoubenci byli sami u Káči v pokoji. Raubíři snědli veku na chlebíčky, tak na svačinu je štrúdl.
Když přijde z práce tatínek (Zdeněk Řehoř) i Péťa (Eduard Cupák), který musí sedět pod stolem, v kuchyni už opravdu není k hnutí. Péťa usne opřený o stůl. Pavlínka (Jana Štěpánková): „Už jsi dojed Péťo?“ Poznají že usnul. Maminka: „On je chudák přepracovanej!“ Babička: „Mužskej…, přepracovanej…, to mě podrž!“ Následně v hale všichni řeší svatbu. Péťa se tajně cpe štrúdlem. Tatínek začne sepisovat seznam hostů: „Kdo bude od vás Zdeňku?“ Zdeněk: „Já a naši…a tetička.“ Všichni na něj zaměří tázavý pohled. Káča: „Jaká tetička?“ Zdeněk si ji musí obhájit. Kateřina nakonec svolí a domluví se, že tetičce napíšou dopis.

Maminka: „No a teď už jenom vygruntujem!“ Káča: „No počkej vygruntujem, snad nejdřív taky vymalujem! Přeci si nemyslíš, že se do týhle špíny budu vdávat!“ Všichni oponují, že ani nemají šanci sehnat malíře – ti se vyvažují zlatem. Pánové se do práce taky neženou. Tatínek: „Já bych mohl vzít myšky a Poldinky na chatu, Petra a on veme Raubíře a mohli bychom vyjet už v pátek odpoledne.“ Maminka: „Tak kde seženem toho malíře?“ Babička: „Ale děti moje, to nechte na mně. To přece není žádnej problém!“
Babička šla za malířem Hamouzkem v přestrojení za vetchou stařenku,
aby ji vymaloval komůrku pod střechou.V sobotu brzy ráno maminka aktivně
stěhuje celý nábytek. Veškeré mužské osazenstvo odjelo ráno na chatu.
Nevěstinka si vyspává, z postele ji dostanou jen když jí namluví, že
přišel Zdeněk. Opožděně, ale přece přichází malíř
Hamouzek (Jaroslav Moučka) – původně tuto roli sehrál Pavel
Landovský, ale veškeré scény s ním se musely přetáčet. Hamouzek:
„Tak tuhletu stěnu vidím oranžovou, tuhletu kapku dozelena a
tuhletu žlutou.“ Všechny ho prosí: „My bysme to
chtěli bílý!!!“ Hamouzek: „Já v poledne rád
polívku a něco teplýho. Tak lup lup lup…!“ Pavlínka:
„On tam vrazí růžičky a pejsky a kočičky…on tam snad
vrazí všechno.“ Káča: „Snad to časem
vybledne.“ 
Do nešťastného rozpoložení všech žen v kuchyni volá Hamouzek:
„Holky, povedla se mi srnka!“ Babička se chce
pomstít: „Příště každý vrah bude malíř, co vrah –
bestiální maniak a bude se jmenovat Hamouzek!“
Chlapi se vrátí z chaty, také nevychází z údivu. Následuje je Zdeněk očividně naštvaný. Káča si myslí, že je to kvůli malování. Začne jí vyčítat, že neposlala dopis pro tetičku, která nic netušíce zrovna přijela. Pohádají se a Káča mu vrací prstýnek. Postupně se přiznává že dopis zašantročila maminka, babička, dále to svádí tatínek na Poldinky, Pavlínka, Péťa donutí Raubíře aby se přiznali. A do toho Hamouzek: „Tak moment, tohle to já na těch dětech nemůžu nechat! Mladej, ten dopis jsem zašantročil já. Spadl do kýblu.“ Nakonec Zdeňkovi něco vypadává něco z kapsy – je to ten tížený dopis pro tetičku. Zdeněk: „Kačenko…!!!“ A i tento díl končí všeobecným mumrajem.
Předchozí díly:
Následující díly:
- Po svatbě – Taková normální rodinka
- Výročí – Taková normální rodinka
- Ženich pro tetičku – Taková normální rodinka
- Škola manželů – Taková normální rodinka
««« Předchozí text: Hodíme se k sobě, miláčku? (1974) Následující text: Jedinečná Jana Uriel Kratochvílová »»»
Frony | Čtvrtek 29. 11. 2007, 22.19 | Seriály | 0 komentářů | 2571x
Komentáře k textu
Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
K textu nebyl napsán žádný komentář.
