Milá a vždy usměvavá Markéta Fišerová

Ráda bych si společně s Vámi zavzpomínala na některé skvělé role této báječné herečky, ženy, paní Markéty Fišerové, která v současné době již několi let nehraje. Jedna z prvních hlavních rolí byla Hanka, která chodí se žárlivým Vencou (Svatopluk Skopal). Do celkem poklidné vesničky přijede nový zaměstnanec JZD Karel (Ondřej Havelka), do kterého se Hanka hned zakouká.
To ovšem velmi nelibě nese právě její přítel Venca, a tak se o její srdce i poperou. Jediný rozruch ve vesnici je kolem velmi fešné řeznice Alžběty, kterou skvostně zahrála Laděnka Kozderková – což byla mimochodem její první filmová role.To a mnohem víc najdete v letní komedii Řeknem si to příští léto. Mohli jste ji také zahlédnout v českém dvojdílném dramatu Nevěsta a jejím volném pokračováni s názvem Tchýně. V obou dílech jde o rodinné vztahy nejen mezi generacemi, ale i mezi muži a ženami. Markétka zde hraje manželku velmi ješitného a zlého muže (Václav Beneš), který ji neustále sekýruje a zesměšňuje. Markétka má pochopení jen u své Tchýně (Věra Galatíková), která ji tiše závidí, že se dokáže vzepřít tomuto životu prostřednictvím svého kamaráda (Miroslav Vladyka). Do něj se časem zamiluje a díky němu se rozvede se svým mužem. Bývalý manžel je potrestán tím, že jeho nová přítelkyně (Zuzana Bydžovská) si narozdíl od Markétky nenechá nic líbit a hned od začátku ho postáví do latě.
Markétka Fišerová je i seriálovou herečkou. První roli ztvárnila
v seriálu My všichni školou povinní jako vychovatelka
Ajka Šimková, která poblázní začínajícího
učitele Michala Karfíka „karfiola“(Miroslav
Vladyka). Tento seriál je spíše na samostatný rozsáhlý příspěvek, ke
kterému bych se ráda brzy vrátila. Další seriál, ve kterém jste mohli
Markétku vidět, byl opět ze školních lavic, ale už ne ze ZŠ, nýbrž ze
SŠ. Jednalo se o učiliště elektrikářu s nezapomenutelným syčákem
Mikym Kadlecem(Jan Antonín Duchoslav) a tento seriál
se nejmenuje nijak jinak než Třetí Patro. Markétka zde
hraje velmi citlivou vychovatelku Růžičkovou.
A nesmím opomenout také pohádky. Princezny nejsou vždycky na
vdávání, kde Markétka ztvárnila jednu ufňukanou a
panovačnou princeznu. V pohádce O štěstí a
kráse si zahrála dokonce dvojroli – pradlenku
Madlenku a princeznu Marion. Obě jsou
nešťastné, a tak si vyměnily na čas role. Následně zjistily, že
předtím jim bylo lépe. Doufám, že i Vám se při vzpomínkách na tyto
filmy tak trochu zasteskne, že už Markétka nehraje – je to
velká škoda.
««« Předchozí text: Kočár do Vídně (1966) Následující text: Zlaté dno (1942) »»»
Filmáček | Středa 7. 11. 2007, 19.06 | Herci | 13 komentářů | 16225x
Komentáře k textu
Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
Pamatuji si ji jak se začínala objevovat a jak byla hned zářivý zjev. A jak najednou „zmizela“. Mám také radost, že její soukromý život s Markem Ebenem všichni ponechávají jim dvěma a je to tak dobře. Pokud si to dobře pamatuji, tak asi namluvila znělku k večerníčku o červeném autíčku. Ale to si nejsem jistá. Ví to někdo?
drobná, malá, ale skvělá herečka. mám jí vžitou jako vychovatelku v internátu. (Třetí patro, My všichni školou povinni). jo, štěsí ji opustilo, ale pro mě zůstane stále tak milá a hezká 
Děkuji Vám paní Lenko za milý příspěvek. A musím s Váma plně souhlasit. Měj te se krásně Váš Filmáček
Myslím, že je nesmírná škoda, že už nás nemůže paní Markétka těšit svým přirozeným hereckým talentem. Mám 5-ti letou holčičku a poslední půl rok není snad jediný den, aby si nervykňourala pohádku o Marion/Madlence. Paní Markéta je v té roli prostě kouzelná. Přála bych jí, aby i přes neštěstí, které se jí stalo, byla šťastná.
Taky hrála nezapomenutelnou Madlenku v pohádce O štěstí a kráse.

Markétu jsem vždy obdivovala a stále obdivuji. Její filmové role, byly plné života krásných úsměvů. je to žena, která se směje i očima. Je mi líto, že už nemůže hrát, el na druhou stranu jsem ráda, že zůstala mezi námi. Přeji jí do dalších let mnoho zdraví a štěstí. 
Odjakživa mě brala u srdce, nejsem žádná přehnaná citlivka, ale z téhle /tenkrát/ dívčiny jsem byla i jako ženská úplně mimo…někoho tak úžasně mile a přátelsky a pozitivně působícího jsem už dlouho neviděla. Dodnes se mi po ní moc stýská. A dostala mě věta Marka, který v nějakém rozhovoru na otázku „se kterým zvířetem byste chtěl mít děti“ odpověděl: „se svou ženou..“. Ne vždycky člověk narazí na charakterního křesťana. Nevím, jestli u Marka je to křesťanství nebo vrozený charakter, ale smekám… Btw…být mužský, jsem dodnes zamilovaná až po uši…:-)
Paní Markéta je prostě ůžasná,když ji vidím ve starších filmech,tak se vždy rozjasni a mám hned dobrou náladu.V současnosti ji obdivuji a přeji honě štěstí, zdraví a spokojený život.

Paní Markéta, je obdivuhodná žena. Když mám špatnou náladu, tak si pustím pohádku o štěstí a kráse a hned je mi líp. Dovedla člověka hned dostat do lepší nálady, když viděl jak prohání kominíka. Hlavně ty krásné dolíčky co jí zustaly do dnešního dne. Jsem rada, že ten usměv jí zustal, i když to není kolikrát lehké. Mám ji moc ráda.
[10] simona: Slečno nebo paní Simono, chtěla bych Vám poděkovat za krásný příspěvek. A chtěla jsem se Vás zeptat Vy jste teď někdy viděla Markétku někde nebo ji dokonce osobně znáte? Já jen, že jestli ano tak, že Vám kladně závidím. Mějte se krásně Váš Filmáček
Já přeji paní Markétě, aby ji její naděje a optimismus nikdy neopustili.
Pripájam sa do diskusie, práve som po TýTý išla hľadať na PC niečo o Markétke, lebo som ju tam videla sedieť v obecenstve s Markom Ebenom a spomenula som si, ako som ju veľmi rada videla vo filme, v seriáli, pretože vnášala všade veľmi dobrú náladu, smiala sa aj očami aj v situáciach, ktoré veselé neboli, skrátka bola oživením televízie, určite aj divadla, mne veľmi chýba a je mi jej hrozne ľúto, pretože aj keď všetko znáša veľmi hrdinsky, ako sa o nej píše, je to aj tak podľa môjho názoru veľmi nespravodlivé, že ju takú mladú postihlo zrovna toto. Jediné šťastie má, že má milujúceho manžela, ja bývam smutná, že manžela nemám, pretože ma vlastne nikdy nikto až tak veľmi nemiloval, aby so mnou chcel žiť, ale nemenila by som veru s Markétkou, pretože ja mám oveľa väčšie šťastie okrem zdravia – svojho najmilovanejšieho syna Filipa, čo si budem ešte viacej vážiť ako doteraz. Podobný osud ako Markétku, postihol aj slovenskú speváčku Maritku Gombitovú, ktorá sa s tým doteraz nevyrovnala, určite je to aj preto, že je sama, no je to určite veľmi ťažké, kto to dokáže – pred tým sa hlboko klaniam, takže teraz Markétke, zároveň jej želám, aby bola šťastná. S pozdravom Dagmar zo Slovenska


